Elon Musk’a bir dava daha… 128 milyon dolar borcu var

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Elon Musk, son zamanlarda darbe üstüne darbe alıyor. Milyarder iş insanı geçtiğimiz günlerde Tesla nedeniyle milyar dolarlık bir davanın odağındayken şimdi de yeni adı X olan Twitter yüzünden gergin günler geçiriyor.

Eski Twitter yöneticileri, Elon Musk’ın kendilerine hâlâ 128 milyon dolar tazminat borcu olduğunu söylüyor. Aralarında eski CEO Parag Agrawal’ın da bulunduğu dört eski Twitter yöneticisi, Elon Musk’a kıdem tazminatı nedeniyle dava açıyor.

Pazartesi günü eski CEO Parag Agrawal, eski CFO Ned Segal, eski baş hukuk sorumlusu Vijaya Gadde ve eski genel danışman Sean Edgett California’da dava açtı.

HAKLI NEDENLERİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

The Wall Street Journal’ın haberine göre, Musk’ın yöneticileri haklı nedenle kovduğunu ve onlara kıdem tazminatı borcu olmadığını söylemesinin ardından bir yıldan fazla süredir taraflar arasındaki anlaşmazlık devam ediyor.

Dava, Musk ve X’in karşılaştığı tek kıdem tazminatı davası değil. Geçen ay da ödenmemiş kıdem tazminatı nedeniyle önerilen 500 milyon dolarlık toplu davayı çevreleyen uzlaşma görüşmeleri bir çözüme ulaşamadı.

Ayrıca Agrawal, Segal ve Gadde ağustos ayında da Twitter’a 1 milyon doların üzerinde tazminat davası açmış ve şirketin ayrılık davalarıyla ilgili yasal masraflar için kendilerine borçlu olduğunu iddia etmişti.

Agrawal, şirketteki işine son verilmeden önce botlar ve diğer sorunlar yüzünden Musk’la şiddetli tartışmalar yaşamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x