İftar menüleri 2024: 11. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 11. Gündeyiz!

Bu güne kadar birbirinden lezzetli iftar sofraları ile “iftara ne pişirsem” sorularınıza yardımcı olmaya çalıştık. Yine aynı kararlılık ile birbirinden farklı ve lezzeti tarifler ile karşınızdayız.

11. gün iftar menüsüne Osmanlı saray mutfağından bir çorba tarifi ile yapıyoruz. Tüm gün aç kalan midemizi hafifçe yumuşattıktan sonra 7’den 70’e neredeyse herkesin sevdiği bir ana ve tamamlayıcı bir yemek ile devam ediyor son olarak da rafine şeker içermeyen geleneksel bir tatlı ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

E hadi o zaman… Hazırsanız başlayalım!

11. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Hidiv çorbası,
  • Tavuklu bezelye yemeği,
  • Bulgur pilavı,
  • İncir uyutması

HİDİV ÇORBASIOsmanlı saray mutfağından sofralarımıza gelen hidiv çorbası; havuç, kabak ve patatesin sotelenmesi ile yapılan meyaneli bir çorba tarifidir. 11. gün iftar menüsünün başlangıcına yakışacak hem doyurucu hem de lezzetli en hafif seçenektir.

Sebzelerin şovu: Hidiv çorbası tarifi

TAVUKLU BEZELYE YEMEĞİBezelye yemeği içerisine tavuk girdiğinde 7’den 70’e herkesin severek tükettiği bir ana yemek haline gelir. Tavuklu bezelye yemeğinin en lezzetli hali ise yemeğin tavuk suyunda usul usul pişmesiyle elde edilir. 11. gün iftar menüsüne yazdığımız bu ana yemek tarifini mutlaka denemelisiniz.

Bezelye ve tavuğun büyük buluşması: Tavuklu bezelye yemeği tarifi

BULGUR PİLAVITürk mutfağının pirinç pilavından sonra en sevilen ve tercih edilen tamamlayıcı yemeği bulgur pilavıdır. Bulgur pilavı bazen sade bazen sebzeli bazen de etli yapılarak her yemeğin yanına birçok farklı şekilde yakışan bir lezzettir. 11. Gün iftar menüsünde de tavuklu bezelye yemeğinin yanına salçalı bulgur pilavı tarifiyle geldik.

Kaşık kaşık yedirir: Bulgur pilavı tarifi

İNCİR UYUTMASIGüzel bir iftar yemeğinin ardında rafine şekersiz, oldukça kolay ve lezzet solu bir tatlı iyi gitmez miydi? Bizce giderdi. Geleneksel Türk mutfağına ait bu tatlı ile 11. gün iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

Üstelik rafine şekersiz: İncir uyutması tarifi

Farklı bir menü alternatifi için:

12. gün iftar menüsü için aşağıdaki linke tıkayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x